Antena/ Stacioni bazë/ Transmetim i gjerë/ Montim kabllosh/ Celular/ Komponente/ Instrumente/ Radio me mikrovalë/ Mil-Aero
PCS/Radar/Radio/Satcom/Mbrojtje nga mbingarkesa WLAN
1. Ne gjithashtu përshtasim produkte të veçanta për të përmbushur kërkesat e klientëve tanë. Thjesht na tregoni vizatimin, mostrën ose detajet e treguara, ne do ta prodhojmë atë ose ju lutemi na dërgoni parametrat tuaj specifikë inxhinierikë si IMD, VSWR, veshja etj.
2. Mostrat janë në rregull për t'u ofruar.
3. Ne do t'ju përgjigjemi për kërkesën tuaj brenda 24 orësh.

Modeli:TEL-NMA.12S-RFC
Përshkrimi
Konektor këndor N Mashkull për kabllo superfleksibël 1/2″
| Materiali dhe veshja | |
| Kontakti i Qendrës | Veshje prej bronzi / argjendi |
| Izolator | PTFE |
| Trupi dhe Përçuesi i Jashtëm | Tunxh / aliazh i veshur me tri-aliazh |
| Guarnicion | Gomë silikoni |
| Karakteristikat elektrike | |
| Impedanca e karakteristikave | 50 Ohm |
| Diapazoni i Frekuencës | DC~3 GHz |
| Rezistenca e izolimit | ≥5000MΩ |
| Fortësia dielektrike | ≥2500 V rms |
| Rezistenca e kontaktit qendror | ≤1.0 mΩ |
| Rezistenca e kontaktit të jashtëm | ≤0.2 mΩ |
| Humbja e futjes | ≤0.12dB@3GHz |
| VSWR | ≤1.1@-3.0GHz |
| Diapazoni i temperaturës | -40~85℃ |
| PIM dBc (2×20W) | ≤-160 dBc (2×20W) |
| I papërshkueshëm nga uji | IP67 |
Udhëzime instalimi për kabllo super fleksibël N ose 7/16 ose 4310 1/2″
Struktura e lidhësit: (Fig. 1)
A. arra e përparme
B. arra e pasme
C. guarnicion

Dimensionet e zhveshjes janë siç tregohen në diagram (Fig. 2), duhet t'i kushtohet vëmendje gjatë zhveshjes:
1. Sipërfaqja fundore e përçuesit të brendshëm duhet të jetë e pjerrët.
2. Hiqni papastërtitë si guri i bakrit dhe gërvishtjet në sipërfaqen fundore të kabllit.

Montimi i pjesës izoluese: Vidhosni pjesën izoluese përgjatë përçuesit të jashtëm të kabllit siç tregohet në diagram (Fig. 3).

Montimi i arrës së pasme (Fig. 3).

Bashkoni arrën e përparme dhe të pasme duke e vidhosur siç tregohet në diagram (Fig. 5)
1. Përpara se të vidhosni, lyejeni një shtresë yndyre lubrifikuese në unazën O.
2. Mbajeni arrën e pasme dhe kabllon të palëvizshme. Vidhosni trupin kryesor të guaskës në trupin e guaskës së pasme. Vidhosni trupin kryesor të guaskës së pasme duke përdorur çelës majmuni. Montimi ka përfunduar.
