Tipi N është një lloj lidhësish me fuqi të ulët deri në mesatare me bashkim me vidë. Lidhësit N janë të disponueshëm me impedancë prej 50 ohm dhe 75 ohm. Mekanizmi i bashkimit me vidë siguron një lidhje të fortë dhe të besueshme. Stilet e lidhësve janë të disponueshme për lloje kabllosh fleksibël, të konformueshëm, gjysmë të ngurtë dhe të valëzuar. Për këtë seri përdoren si proceset e përfundimit të kabllove me ngjeshje ashtu edhe me kapëse.
Karakteristika e lidhësit është besueshmëria e lartë, performanca e shkëlqyer e dridhjeve, performanca e shkëlqyer mekanike dhe elektrike etj. Ato përdoren në lidhje me kabllot koaksiale RF në instrumentet radio, pajisjet e komunikimit, testet me mikrovalë dhe sistemet e lëshimit nga toka në kushte dridhjeje dhe moti të keq. Duke përdorur kabllo gjysmë të ngurtë ose gjysmë fleksibël, ky lloj do të fitojë VSWR më të vogël, dhe frekuenca mund të arrijë deri në 11GHZ.
| Produkt | Përshkrimi | Nr. i Pjesës |
| Lloji 7/16 DIN | Konektor DIN femëror për kabllo RF fleksibël 1/2" | TEL-DINF.12-RFC |
| Konektor DIN femëror për kabllo RF super fleksibël 1/2" | TEL-DINF.12S-RFC | |
| Konektor DIN femëror për kabllo RF fleksibël 1-1/4" | TEL-DINF.114-RFC | |
| Konektor DIN femëror për kabllo RF fleksibël 1-5/8" | TEL-DINF.158-RFC | |
| Konektor DIN Femër me Kënd të Drejtë për kabllo RF fleksibël 1/2" | TEL-DINFA.12-RFC | |
| Konektor DIN Femër me Kënd të Drejtë për kabllo RF super fleksibël 1/2" | TEL-DINFA.12S-RFC | |
| Konektor DIN Mashkull për kabllo RF fleksibël 1/2" | TEL-DINM.12-RFC | |
| Konektor DIN Mashkull për kabllo RF super fleksibël 1/2" | TEL-DINM.12S-RFC | |
| Konektor DIN femëror për kabllo koaksiale RF 7/8" | TEL-DINF.78-RFC | |
| Konektor DIN Mashkull për kabllo koaksiale RF 7/8" | TEL-DINM.78-RFC | |
| Konektor DIN Mashkull për kabllo RF fleksibël 1-1/4" | TEL-DINM.114-RFC | |
| Lloji N | Konektor N femëror për kabllo RF fleksibël 1/2" | TEL-NF.12-RFC |
| Konektor N femëror për kabllo RF super fleksibël 1/2" | TEL-NF.12S-RFC | |
| Konektor këndor N Femër për kabllo RF fleksibël 1/2" | TEL-NFA.12-RFC | |
| Konektor këndor N Femër për kabllo RF super fleksibël 1/2" | TEL-NFA.12S-RFC | |
| Konektor N Mashkull për kabllo RF fleksibël 1/2" | TEL-NM.12-RFC | |
| Konektor N Mashkull për kabllo RF super fleksibël 1/2" | TEL-NM.12S-RFC | |
| Konektor këndor N Mashkull për kabllo RF fleksibël 1/2" | TEL-NMA.12-RFC | |
| Konektor këndor N Mashkull për kabllo RF super fleksibël 1/2" | TEL-NMA.12S-RFC | |
| Lloji 4.3-10 | Lidhës femëror 4.3-10 për kabllo fleksibël RF 1/2" | TEL-4310F.12-RFC |
| Lidhës femëror 4.3-10 për kabllo fleksibël RF 7/8" | TEL-4310F.78-RFC | |
| Konektor këndor i djathtë femëror 4.3-10 për kabllo fleksibël RF 1/2" | TEL-4310FA.12-RFC | |
| Konektor këndi i djathtë femëror 4.3-10 për kabllo RF super fleksibël 1/2" | TEL-4310FA.12S-RFC | |
| Konektor mashkull 4.3-10 për kabllo fleksibël RF 1/2" | TEL-4310M.12-RFC | |
| Konektor mashkull 4.3-10 për kabllo fleksibël RF 7/8" | TEL-4310M.78-RFC | |
| Konektor kënddrejtë mashkull 4.3-10 për kabllo fleksibël RF 1/2" | TEL-4310MA.12-RFC | |
| Konektor kënddrejtë mashkull 4.3-10 për kabllo RF super fleksibël 1/2" | TEL-4310MA.12S-RFC |

Modeli:TEL-NM.12-RFC
Përshkrimi
Konektor N Mashkull për kabllo koaksiale fleksibël 1/2″
| Materiali dhe veshja | |
| Kontakti i Qendrës | Veshje prej bronzi / argjendi |
| Izolator | PTFE |
| Trupi dhe Përçuesi i Jashtëm | Tunxh / aliazh i veshur me tri-aliazh |
| Guarnicion | Gomë silikoni |
| Karakteristikat elektrike | |
| Impedanca e karakteristikave | 50 Ohm |
| Diapazoni i Frekuencës | DC~3 GHz |
| Rezistenca e izolimit | ≥5000MΩ |
| Fortësia dielektrike | ≥2500 V rms |
| Rezistenca e kontaktit qendror | ≤1.0 mΩ |
| Rezistenca e kontaktit të jashtëm | ≤1.0 mΩ |
| Humbja e futjes | ≤0.05dB@3GHz |
| VSWR | ≤1.12@3.0GHz |
| Diapazoni i temperaturës | -40~85℃ |
| PIM dBc (2×20W) | ≤-160 dBc (2×20W) |
| I papërshkueshëm nga uji | IP67 |
Udhëzime instalimi për kabllo super fleksibël N ose 7/16 ose 4310 1/2″
Struktura e lidhësit: (Fig. 1)
A. arra e përparme
B. arra e pasme
C. guarnicion

Dimensionet e zhveshjes janë siç tregohen në diagram (Fig. 2), duhet t'i kushtohet vëmendje gjatë zhveshjes:
1. Sipërfaqja fundore e përçuesit të brendshëm duhet të jetë e pjerrët.
2. Hiqni papastërtitë si guri i bakrit dhe gërvishtjet në sipërfaqen fundore të kabllit.

Montimi i pjesës izoluese: Vidhosni pjesën izoluese përgjatë përçuesit të jashtëm të kabllit siç tregohet në diagram (Fig. 3).

Montimi i arrës së pasme (Fig. 3).

Bashkoni arrën e përparme dhe të pasme duke e vidhosur siç tregohet në diagram (Fig. 5)
1. Përpara se të vidhosni, lyejeni një shtresë yndyre lubrifikuese në unazën O.
2. Mbajeni arrën e pasme dhe kabllon të palëvizshme. Vidhosni trupin kryesor të guaskës në trupin e guaskës së pasme. Vidhosni trupin kryesor të guaskës së pasme duke përdorur çelës majmuni. Montimi ka përfunduar.
