Karakteristikë: Pamje e shkëlqyer. I përshtatshëm për montim në tavan të zakonshëm. Brez i gjerë frekuence, valë e ulët në këmbë, aftësi e fortë anti-ndërhyrje.
| Artikull | Specifikimet |
| Diapazoni i Frekuencës | 698~960MHz/1710~2700MHz |
| Fitim | 3±1dBi/4±1dBi |
| VSWR | ≤2.0/ ≤1.5 |
| Impedanca e hyrjes | 50Ω |
| Polarizimi | Vertikale |
| Gjerësia e rrezes horizontale | 360° |
| Gjerësia vertikale e trarit | 85±15°/55±15° |
| Fuqia maksimale | 50W |
| Lloji i lidhësit | N-Femër |
| Diametri | Ø164x94mm |
| Ngjyra | E bardhë |
| Temperatura | Funksionimi: -40℃~+60℃ |
| Diapazoni i lagështisë relative | 5%~95% |
| Metoda e Montimit | Fiksuar me vida |
Udhëzime instalimi për kabllo super fleksibël N ose 7/16 ose 4310 1/2″
Struktura e lidhësit: (Fig. 1)
A. arra e përparme
B. arra e pasme
C. guarnicion

Dimensionet e zhveshjes janë siç tregohen në diagram (Fig. 2), duhet t'i kushtohet vëmendje gjatë zhveshjes:
1. Sipërfaqja fundore e përçuesit të brendshëm duhet të jetë e pjerrët.
2. Hiqni papastërtitë si guri i bakrit dhe gërvishtjet në sipërfaqen fundore të kabllit.

Montimi i pjesës izoluese: Vidhosni pjesën izoluese përgjatë përçuesit të jashtëm të kabllit siç tregohet në diagram (Fig. 3).

Montimi i arrës së pasme (Fig. 3).

Bashkoni arrën e përparme dhe të pasme duke e vidhosur siç tregohet në diagram (Fig. 5)
1. Përpara se të vidhosni, lyejeni një shtresë yndyre lubrifikuese në unazën O.
2. Mbajeni arrën e pasme dhe kabllon të palëvizshme. Vidhosni trupin kryesor të guaskës në trupin e guaskës së pasme. Vidhosni trupin kryesor të guaskës së pasme duke përdorur çelës majmuni. Montimi ka përfunduar.
