Karakteristikë: Pamje e shkëlqyer. I përshtatshëm për montim në tavan të zakonshëm. Brez i gjerë frekuence, valë e ulët në këmbë, aftësi e fortë anti-ndërhyrje.
Zbatimi: Mbulim omni-direksional i brendshëm GSM/ CDMA/ PCS/ 3G/ 4G/ LTE/ sistem WLAN
| Specifikimet mekanike | |
| Përmasat | 204X115 mm |
| Pesha | 0.5 kg |
| Materiali i Radiatorit | Tunxh i veshur me argjend |
| Materiali i Radomit | ABS |
| Ngjyra e Radomit | E bardhë si fildishi |
| Lagështia Operative | < 95% |
| Temperatura e funksionimit | -40~55 ℃ |
| Specifikimet elektrike | |
| Diapazoni i Frekuencës | 806-960MHz 1710~2500MHz 2500-2700MHz |
| Fitim | 2dBi±0.5 4dBi±1 4dBi ±1 |
| VSWR | ≤1.4 |
| Polarizimi | Vertikale |
| Rrumbullakosja e modelit, dB | ±1 ±1 ±1.5 |
| Gjerësia vertikale e trarit | 85 55 50 |
| IMD3, dBc @+ 33dBm | ≤-140 |
| Impedanca e hyrjes | 50Ω |
| Fuqia maksimale e hyrjes | 50W |
| Lidhës | Femër N |
Udhëzime instalimi për kabllo super fleksibël N ose 7/16 ose 4310 1/2″
Struktura e lidhësit: (Fig. 1)
A. arra e përparme
B. arra e pasme
C. guarnicion

Dimensionet e zhveshjes janë siç tregohen në diagram (Fig. 2), duhet t'i kushtohet vëmendje gjatë zhveshjes:
1. Sipërfaqja fundore e përçuesit të brendshëm duhet të jetë e pjerrët.
2. Hiqni papastërtitë si guri i bakrit dhe gërvishtjet në sipërfaqen fundore të kabllit.

Montimi i pjesës izoluese: Vidhosni pjesën izoluese përgjatë përçuesit të jashtëm të kabllit siç tregohet në diagram (Fig. 3).

Montimi i arrës së pasme (Fig. 3).

Bashkoni arrën e përparme dhe të pasme duke e vidhosur siç tregohet në diagram (Fig. 5)
1. Përpara se të vidhosni, lyejeni një shtresë yndyre lubrifikuese në unazën O.
2. Mbajeni arrën e pasme dhe kabllon të palëvizshme. Vidhosni trupin kryesor të guaskës në trupin e guaskës së pasme. Vidhosni trupin kryesor të guaskës së pasme duke përdorur çelës majmuni. Montimi ka përfunduar.
