Karakteristika: Pamje e shkëlqyer Rezistencë e mirë ndaj goditjeve, aftësi ndaj ujit dhe korrozionit Paketa standarde e kompleteve të montimit për mbajtjen e shtyllës Dimension i optimizuar Projektuar me teknologji me brez të gjerë, fitim të mesëm, raport të ulët të valëve në këmbë
Zbatimi: GSM/ CDMA/ DCS/ PCS/ 3G/ 4G/ LTE/ WLAN/ sistem Wi-Fi
Ndiqni këto procedura për të instaluar antenën me shtyllën mbajtëse, rregulloni këndin e pjerrësisë së antenës, shtrëngoni bulonat, vidat dhe dadot. (1) Setet e montimit në formë L duhet të jenë të vendosura në mënyrë të barabartë me bulonat e antenës, të vendosen në rondele të sheshtë, me grep sustë, me kapak të vidës me radhë, pastaj të fiksohet dado. (2) Shufra me fileto në formë U e M6 kalon në setet e montimit të dhëmbëzuara dhe në formë L, mbani antenën me shtyllën me diametër 35-50 mm, pastaj fiksoni dadon. (3) Për të marrë sinjalin më të mirë, rregulloni këndin e pjerrësisë së antenës nëpërmjet pozicionit të vrimës së setit të montimit në formë L, pastaj fiksoni të gjitha dadot dhe mbyllni skajin e lidhësit të antenës. (4) Lartësia e ndërtimit duhet të jetë më shumë se 3 metra nga niveli i bazës, gjithashtu rajonet afër ndërtimit nuk kanë ndërtesa të larta dhe metale më të mëdha. Me një fjalë, tokë me anë të hapura.
| Artikull | Specifikimet |
| Diapazoni i Frekuencës | 698~960MHz/1710~2700MHz |
| Fitim | 7/10dBi |
| VSWR | ≤2.0/ ≤1.5 |
| Impedanca e hyrjes | 50Ω |
| Polarizimi | Vertikale |
| Gjerësia e rrezes horizontale | 70°/60° |
| Gjerësia vertikale e trarit | 55°/45° |
| Fuqia maksimale | 50W |
| Lloji i lidhësit | N-Femër |
| Dimension | 230X210X44mm |
| Temperatura e punës | -40℃~+60℃ |
| Ngjyra | E bardhë |
| Montimi | Montim në mur |
| Mbrojtja nga ndriçimi | Tokëzim DC |
Udhëzime instalimi për kabllo super fleksibël N ose 7/16 ose 4310 1/2″
Struktura e lidhësit: (Fig. 1)
A. arra e përparme
B. arra e pasme
C. guarnicion

Dimensionet e zhveshjes janë siç tregohen në diagram (Fig. 2), duhet t'i kushtohet vëmendje gjatë zhveshjes:
1. Sipërfaqja fundore e përçuesit të brendshëm duhet të jetë e pjerrët.
2. Hiqni papastërtitë si guri i bakrit dhe gërvishtjet në sipërfaqen fundore të kabllit.

Montimi i pjesës izoluese: Vidhosni pjesën izoluese përgjatë përçuesit të jashtëm të kabllit siç tregohet në diagram (Fig. 3).

Montimi i arrës së pasme (Fig. 3).

Bashkoni arrën e përparme dhe të pasme duke e vidhosur siç tregohet në diagram (Fig. 5)
1. Përpara se të vidhosni, lyejeni një shtresë yndyre lubrifikuese në unazën O.
2. Mbajeni arrën e pasme dhe kabllon të palëvizshme. Vidhosni trupin kryesor të guaskës në trupin e guaskës së pasme. Vidhosni trupin kryesor të guaskës së pasme duke përdorur çelës majmuni. Montimi ka përfunduar.
