Kjo kuti përdoret si pikë terminimi për kabllon ushqyes për t'u lidhur me kabllon pikasës në sistemin e rrjetit të komunikimit FTTx.
Integron bashkimin, ndarjen, shpërndarjen, ruajtjen dhe lidhjen e kabllove të fibrave në një njësi të vetme. Ndërkohë, ofron mbrojtje dhe menaxhim të fortë për ndërtimin e rrjetit FTTx.
| Strukturë totale e mbyllur, në gjendje të mirë | Shtrëngim për kabllon ushqyes dhe kabllon lëshues, bashkim i fibrave, fiksim, |
| Mbron dhe menaxhon kabllon në mënyrë efektive | magazinim, shpërndarje... etj., të gjitha në një |
| I siguruar me mekanizëm bllokimi kundër vjedhjes | I përshtatshëm për adaptorë dupleks SC dhe LC dhe pigtail |
| Madhësi standarde, peshë e lehtë | Lehtë për t’u përdorur |
| Material PC + ABS me cilësi të lartë | Montohet në mur dhe në shtyllë (aksesorët janë opsionalë) |
| Veti të mira kundër pluhurit dhe lagështirës, IP65 | I përshtatshëm për përdorim si në ambiente të jashtme ashtu edhe në ambiente të brendshme |
| Temperatura e punës | -40 ⁰C ~+85 ⁰C |
| Lagështia Relative | ≤ 85% (+30 ⁰C) |
| Presioni Atmosferik | 70Kpa~106Kpa |
| Humbja e futjes | ≤ 0.2dB |
| Humbja e Kthimit të UPC-së | ≥ 50dB |
| Humbja e Kthimit të APC-së | ≥ 60dB |
| Fut dhe Nxirr Jetën | ≥ 1000 herë |
| Izolim | Pajisja e tokëzimit është e izoluar me kutinë e terminimit, IR ≥1000m Ω/500V (rrymë e vazhdueshme) |
| Rezistenca ndaj tensionit | Midis pajisjes së tokëzimit dhe trupit të kutisë, tensioni i rezistencës është mbi 3000V/Min, jo Prishje dhe shkëndijë elektrike. U ≥3000V (rrymë e vazhdueshme) |
| Përmasat | Dimensionet e instalimit |
| 225 mm x 200 mm x 65 mm (AxBxC) | 168 mm x 210 mm (AxB) |